תצוגת חלון מלא חזרה לפורום חזרה לדף הנוכחי
כותרת ההודעה:   הסרט על מטאליקה-בכלל לא מה שאתם חושבים. לא להחמיץ!
מאת:   Islay
תאריך ההודעה:   01:47 13/02/06

לא לפספס את הסרט הזה, גם אם מטאליקה כלהקה לא מעניינת אתכם בכלל. המוסיקה פה שולית. זאת אומרת, היא חשובה, אבל היא רק הרקע לסיפור המעניין באמת. אחרי 20 ומשהו שנה ביחד, זאת פשוט משפחה. עם כל האהבה, הכעס, המתחים, התלות וכל שאר הדברים שרצים בכל משפחה, על פני השטח ומתחתיו. והסרט מציג טיפול משפחתי לכל דבר.

עצם העובדה שהם החליטו לקחת פסיכולוג צמוד כבר מפתיעה, אבל בקטעים מסויימים רמת החשיפה פשוט מהממת ולפעמים בלתי נתפשת. למשל, דייב מוסטיין (ולא מתיסון) ממגאדת` מוזמן להצטרף לסשן עם הפסיכולוג אחרי שהם מגיעים למסקנה שיש איתו הרבה עניינים לא פתורים. אפילו אם נשים בצד את התדמית הפרועה/קשוחה וכו`, יושב שם הבן אדם שנזרק ממטאליקה לפני יותר מ-20 שנה, הקים להקת ענק אחרת, מכר מליוני אלבומים והרוויח מליונים, ועם דמעות בעיניים הוא מספר שכבר 20 שנה הוא מסתובב בהרגשה שהוא כשלון בגלל האפיזודה ההיא. פשוט קטע שנותן טלטלה רצינית לגבי מה זה פרספקטיבה.

בין השאר, הסרט מלווה את ההתמודדות שלהם עם תהליך הגמילה מאלכוהול של ג`יימס האטפילד, את הכניסה של המשפחות והילדים שלהם לתוך מרקם היחסים בלהקה, את הנסיון שלהם לשנות את יחסי הכוחות בלהקה אחרי 20 שנה ואת התקשורת ביניהם ואפילו ההתמודדות שלהם עם הפסיכולוג, שבשלב מסויים נדמה שהוא כל כך מרוצה מה"השתייכות" למטאליקה, שהוא מנסה נואשות לשכנע אותם שהם צריכים אותו ותלויים בו גם כשהם רוצים להתנתק ממנו. גם שאלת נוכחות המצלמות בתהליך הזה עולה מדי פעם.

סרט ארוך, כשעתיים וחצי (כנראה מתוך כ-1600 שעות שצולמו, לא 1200, לא שזה משנה בהיקפים כאלה של חומר). אולי הוא פחות ייגע במי שלא מכיר את מטאליקה, ואולי היה עדיף לראות אותו בשני חלקים, למרות שאני ישבתי לראות אותו שעתיים וחצי רצופות בקולנוע ולא התעייפתי לרגע.

מרתק, מרגש ומומלץ בחום.

 
תמונה מצורפת:
קישור לתמונה

תגובה הדפסת ההודעה דרג את ההודעה
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by