תצוגת חלון מלא חזרה לפורום חזרה לדף הנוכחי
כותרת ההודעה:   חובת מתן אישור העסקה + 2 שאלות
מאת:   a9981
תאריך ההודעה:   13:08 01/08/10

שלום,

לפני כחודש פוטרתי טלפונית (בשיחה של 2 דקות), דבר המנוגד לחוזה ההעסקה שלי, ואם אינני טועה - מנוגד גם לדיני העבודה.

לאחר שבוע שבו לא קיבלתי כל מכתב פיטורין רשמי, פניתי למנהל לשעבר במכתב, ובו ביקשתי לקבל מכתב פיטורין רשמי, ואישור על תקופת ההעסקה (4 חודשים). בנוסף, ביקשתי לקבל הבהרות על שני קיזוזי שכר שהופיעו בשני תלושי השכר האחרונים שלי, וכן לקבל שכר עבור ימי אי הודעה מוקדמת (4 במספר - יום אחד עבור כל חודש עבודה).

במכתב התשובה נאמר לי שמכתב פיטורין נמצא בדרכו אליי, שאני אמור לקבל שכר רק עבור 3 ימי אי הודעה מוקדמת, מכיוון שאת הודעת הפיטורין הטלפונית קיבלתי בבוקר (זה לא נכון - קיבלתי את שיחת הפיטורין ב-3 וחצי אחר הצהריים, כשעה לפני סיום יום העבודה), ולגבי הקיזוזים בשכר לא קיבלתי שום תגובה.

לאחר מספר ימים מכתב הפיטורין הגיע אליי, ללא אישור על תקופת העסקה.

מבירורים שערכתי נודע לי שאי מסירת אישור רשמי על תקופת העסקה לאחר 14 יום מתאריך סיום העבודה, או 7 יום מבקשה רשמית של העובד בכתב הינה עבירה (ע``פ סעיף 8-א של חוק הודעה מוקדמת לפיטורין והתפטרות), ושעבירה זו דינה קנס של עד 12900 ש``ח (במידה ואחליט לתבוע).

כתבתי מכתב שני בו ביקשתי הסברתי למנהל לשעבר שאת שיחת הפיטורין קיבלתי כשעה לפני סיום יום העבודה, ולכן יום זה אינו נחשב כיום הודעה מוקדמת. חזרתי על בקשתי לקבל הבהרות בנוגע לקיזוזי השכר הלא ברורים, וביקשתי מפורשות לקבל אישור על תקופת העסקה (בפעם השניה).

מכתב זה לא זכה לתגובה. כעבור שבוע פניתי במכתב שלישי, הדומה לשני - גם מכתב זה זכה להתעלמות.

שאלות:

איך אוכל לאכוף את תשלום השכר עבור יום אי ההודעה המוקדמת? האם ימי ההודעה המוקדמת נספרים ממחרת ליום הפיטורין עצמו, או שמא גם יום הפיטורין נחשב ליום הודעה מוקדמת? במידה ויום הפיטורין נחשב ליום הודעה מוקדמת - האם הודעת פיטורין שהתקבלה כשעה לפני סיום יום העבודה היא תקינה עבור חישוב זה?

איך אוכל לקבל הבהרות בנוגע לקיזוזי שכר בתלושים אם אני זוכר להתעלמות כל פעם שאני מבקש זאת?

החשוב מכל - אני בתהליך של הגשת תלונה באתר של משרד התמ``ת בגיל אי מתן אישור העסקה (כיום עברו יותר מ-14 ימים מיום הפיטורין, ויותר מ-7 ימים מאז בקשתי המפורשת לקבל אישור כזה). האם כדאי/רצוי לתבוע גם באופן אישי? היכן תובעים? (בבית הדין לעבודה?), כיצד בית הדין קובע איזה סכום קנס יצטרך המעסיק לשלם? האם שווה להכנס לכל ההתעסקות הזו? (אישור ההעסקה לא מאוד חשוב לי, אבל כן חשוב לי העיקרון. המעסיק הזה נוהג לצפצף על החוק לעיתים קרובות. מדובר במעסיק פרטי, המנהל חברה קטנה).

תודה על כל תשובה.

*פירסמתי את ההודעה הזו גם בפורום דינה עבודה תפוז, על מנת לקבל טווח רחב של תשובות.

תגובה הדפסת ההודעה דרג את ההודעה

עוד ב- nana10

ערוצים  Online  אוכל ורק אוכל  אופנה ולייף סטייל  בידור  גיימר  הורדת תוכנות  חדשות  ילדים  ישרא-בלוג    כסף  מוזיקה  מבזקים  פורומים  צ'אט  ברנז'ה  סלבס  ספורט  תחזית מזג אוויר  מיוחדים  בלוג הספורט - קרב 10  אמץ ספורטאי אולימפי  WTF - חדשות מוזרות  לקראת הסכם עם איראן?  אסטרולוגיה  טיפים מרעננים לבית  עולם היופי והשיער  עולם היין  תלתלים: כל הטיפים  שירותים  אימייל  אינדקס אתרים  הורוסקופ  הכוונת לימודים  טבלת קלוריות  לוח הופעות חיות  קופונים ודילים  שליחת קבצים גדולים  מחירוני בעלי מקצוע  משחקים וכיף  משחקים - ראשי  משחקי אקשן  באבלס  בן 10  משחקי בנות  משחקים לילדים  משחקים להורדה  סרטים לקטנטנים  אנגרי בירדס  תוכניות ערוץ 10  גיא פינס  בני ערובה   אמבוש   דוקו 10  הבוקר עם אורלי וגיא  היום שהיה  המגזין  המהדורה המרכזית  צינור לילה    בובה של מדינה  לונדון את קירשנבאום  לילה כלכלי  ערב טוב עם גיא פינס  פנים אמיתיות  צינור לילה  שעת הדרקון  >> כל התוכניות  >> שידור חי 

nana10 גם ב-

כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by