תצוגת חלון מלא חזרה לפורום חזרה לדף הנוכחי
כותרת ההודעה:   אותיות מש"ה
מאת:   חוכך בדעתו
תאריך ההודעה:   19:52 21/01/05

אשר לקורה את בג"ד כפ"ת אחרי מש"ה:
העובדה שבראש המילה מופיעות אותיות מש"ה גורמת לכך שאותיות בגד כפ"ת המופיעות אחריה, אינן בראש המילה. לכן האפשרות הראשונה לנקדן בדגש קל (היותן בראש מילה) אינה מתקיימת. נבדוק עתה האם האפשרות השנייה לנקדן בדגש קל - בואן אחרי שווא נח - מתקיימת. מכיוון שאותיות מש"ה אינן מנוקדות בשווא כלל, גם אפשרות זו אינה מתקיימת. ונוכל לומר שבמקרה כזה - אחרי אותיות מש"ה - לא מנוקדות בג"ד כפ"ת בדגש קל.
אולם הן בכל זאת מנוקדות במקרה כזה בדגש - דגש חזק משלים (קיים סוג נוסף של דגש חזק - דגש חזק תבניתי).
ולמה הן דגושות בדגש זה?
מכיוון שאותיות מש"ה הן למעשה קיצור של מילים (מילות יחס ומילות שימוש) מ` - קיצור של מן; ש - קיצור של אשר; ה` כנראה קיצור של הל (הדומה ל`אל` הידיעה בערבית). ומכיוון שבהיצמדן למילה מתקצרות אותיות משה, הרי כפיצוי לכך בא דגש באות שאחריהן, ואין זה חשוב אם אות זו היא מאותיות בג"ד כפ"ת או אות אחרת כלשהי, היא תודגש בדגש חזק משלים.

 
תגובה הדפסת ההודעה דרג את ההודעה
 
 
 
 
 
עוד ב- nana10
 
ערוצים  Online  אוכל ורק אוכל  אופנה ולייף סטייל  בידור  גיימר  הורדת תוכנות  חדשות  ילדים  ישרא-בלוג    כסף  מוזיקה  מבזקים  פורומים  צ'אט  ברנז'ה  סלבס  ספורט  תחזית מזג אוויר  מיוחדים  בלוג הספורט - קרב 10  אמץ ספורטאי אולימפי  WTF - חדשות מוזרות  לקראת הסכם עם איראן?  אסטרולוגיה  טיפים מרעננים לבית  עולם היופי והשיער  עולם היין  תלתלים: כל הטיפים  שירותים  אימייל  אינדקס אתרים  הורוסקופ  הכוונת לימודים  טבלת קלוריות  לוח הופעות חיות  קופונים ודילים  שליחת קבצים גדולים  מחירוני בעלי מקצוע  משחקים וכיף  משחקים - ראשי  משחקי אקשן  באבלס  בן 10  משחקי בנות  משחקים לילדים  משחקים להורדה  סרטים לקטנטנים  אנגרי בירדס  תוכניות ערוץ 10  גיא פינס  בני ערובה   אמבוש   דוקו 10  הבוקר עם אורלי וגיא  היום שהיה  המגזין  המהדורה המרכזית  צינור לילה    בובה של מדינה  לונדון את קירשנבאום  לילה כלכלי  ערב טוב עם גיא פינס  פנים אמיתיות  צינור לילה  שעת הדרקון  >> כל התוכניות  >> שידור חי 
 
nana10 גם ב-
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by